Gdzie zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze potrawy – canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się też nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim klimacie bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to dla Włochów norma. jedzenie w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć nie mały wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Comments are closed.