kuchnia włoska Kraków

Dobra kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich opcji, które oferuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Fajna restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Comments are closed.