Rehabilitacja w połogu

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Sprzęt do treningu przy nietrzymaniu moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtenczas lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko pozwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek myśli, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dokuczliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Comments are closed.