Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz w szeregu przypadków zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również znaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Comments are closed.